Felhasználási ötletek
Reggeli finom ébresztés
Éjjeli halványfény
Kivel ne fordult volna elő, hogy éjjel felébred valamiért, de a sok tapogatózás után a sötétben a villanykapcsoló után jött a még fájdalmasabb vakság, mikor a fény elvakította. A vezérlő rendszer megbízható, hogy például este tíz órakkor töltse be a halvány fény beállítást, ami a világítása maximális fényerejét halványra veszi, így éjjel felkapcsolva a lámpát immár nem vakítja el.
Esőben nem locsoló
Beszerezhető talaj nedvesség mérő szenzor, amit a rendszer bemenetére kötve, könnyedén beállítható, hogy csak akkor indítsa a rendszer a locsoló szívattyút, ha nem elég nedves a talaj. Így, ha esik az eső és ezáltal a talaj nedves, nem fog feleslegesen öntözni.
Árnyékoló védelem
A külső árnyékolók bizonyos típusai sajnálatos módon nem bírják az erős szelet. Megóvásuk érdekében erős szélben fel kell húzni őket. Ezt rendszerünk elvégzi Ön helyett, ha beszerel egy szélerőségmérő szenzort, majd ráköti az egyik bemenetre, továbbá nem fogja engedni, hogy véletlenül is akár lehúzódjon a zsalúzia, amíg nem csökken a szélerősség az előre beállított érték alá.
Multi riasztó funkció
Több féle riasztóprogramot lehet könnyedén felkonfigurálni. Akár otthonlét közben, akár csak egyes részeit a háznak, akár távollétében, különböző beállításokra lesz szüksége. Külön kezelheti a nyitásérzékelőit, a mozgásérzékelőit, de akár a fali kapcsolóit is összekötheti a riasztó szirénájával, hiszen ki kapcsolgatná a lámpát a pincében, ha otthon sincs?
Otthonlét szimuláció
Megoldhatja, hogy a valamelyik riasztó beállítás mellett, a lámpái időközönként fel-le kapcsolgassanak, mintha otthon lenne elriasztva a betörőket.
Égve felejtett lámpa
Mindig égve felejti a villanyt a kazánházban? Nem gond többé, energiát spórolhat vele, ha beállít egy időzítőt, ami például 10 perc múlva leoltja a helyiség lámpáit. Ezzel energiát spórolhat és kisebb bosszúságoktól kímélheti meg magát és családtagjait.
Csoportos kombinációk
Több relé csoportokba szedésével egyszerre indítható akár a kapunyitó és a kinti reflektor, de csak este 8 után. Redőnyeit szobánként, vagy egyesével is vezérelheti.
Konnektorok áramtalanít
Bedugva maradt vasaló, úgyfelejtett kávéfőző, ellenőrizheti távolról és akár áramtalaníthatja is konektorba dugott eszközeit. Vagy időzítővel elláthatja, hogy automatikusan lekapcsoljon. Előre bekészített kávéfőzőjét, reggel a beállított időben bekapcsolhatja, mire felébred lejött a kávé.
Redőnyök vezérlése
Redőnyeit szobánként, vagy egyesével is vezérelheti. Hagyományos motoros redőnyöket alkalmazhat, időzítővel láthatja el őket, vagy gombnyomásba direktben használhatja. Ez azt jelenti, hogy addig mennek a redőnyök, amíg nyomja a gombot, vagy megnyomja a gombot és az időzítő felhúzza a redőnyt, de a gomb újbóli megnyomására megáll.
Hűtés- és fűtés vezérlés
Amennyiben helyiségeiben elhelyezi a hőmérséklet érzékelő szenzorokat – akár a villanykapcsolóban is elrejtve – és a fűtés köreit külön vezérli, szivattyúkkal, zselé- vagy mágnesszelepekkel, a hőmérséklet szabályzást rábízhatja a rendszerünkre. Legyen szó hűtésről, vagy fűtésről, a vezérlő egység automatikusan indítja a szivattyúkat, nyitogatja a szelepeket. Mindemellett rögzíti a hőmérsékletet, majd grafikonon ábrázolja, hogy vizuálisan láthassa a rendszer hatékonyságát.
Főkapcsoló a bejáratnál
Elhelyezhet egy főkapcsolót a bejárati ajtó mellé, hogy azt megnyomva lekapcsolja az összes lámpát távozáskor, hogy ne kelljen egyesével keresgélni a felkapcsolt lámpák kapcsolóit. Ugyanígy megoldhatja, hogy egy másik kapcsolót az emeleti lépcsőhöz helyez és azzal kapcsolja a szint összes lámpáját, mikor a lépcsőn felmegy.
Biztonsági kapcsoló
Előfordult már igény arra is, hogy a főzőlapot biztonsági kapcsolóval lássák el, hogy a gyerekek ne tudják bekapcsolni. Egy vezérelt relére kell kötni a főzőlapot, és egy kapcsoló gombbal – vagy akár mobiltelefonról – vezérelni, így hiába kapcsoná be a gyerek a főzőlapot, az nem kap áramot, így nem melegszik.
Tűzjelző szenzor
Amennyiben elhelyezi a tűzjelző vagy füstjelző szenzort a megfelelő helyre (például főzőlap fölé), a rendszer automatikusan el tudja zárni a gázvezeték mágnesszelepét, vagy lekapcsolni a villanytűzhely áramát.
Csőrepedés esetén
Beköthet a bejövő vízvezetékre egy mágnesszelepet és egy átfolyásmérőt, amennyiben nincs otthon és az átfolyásmérő vízfogyasztást érzékel, lezárja a vizet a házról, hogy ne ázzon el.
Figyelmeztető funkció
Amennyiben eléri a szauna a kívánt hőfokot, bekapcsol egy relé, amire akár a szauna világítását is kötheti és emellett egy figyelmeztető jelzést küld a mobil applikációjára, így nem kell nézegetni állandóan, hogy hány fokos a szauna.
Állapotok visszajelzése
Szinte minden kapcsoló termékcsalád rendelkezik világítós kivitelben, ezt a világítást fel lehet használni tetszőleges relé állapotának visszajelzésére. Például a kerti világítás visszajelezhető a fali kapcsoló egyik világítására, csak ránéz a kapcsolóra és láthatja, hogy világít-e a reflektor a kertben, vagy akár a szoba fűtésének visszajelzésére is alkalmazható.
Melegvíz keringető
Mivel a bojler sok esetben távolabb helyezkedik el a házban, mint például a konyha, így egy keringető ágban szokás a meleg vizet keringetni, hogy amikor kinyitja a csapot, ne kelljen sokáig folyatni a vizet, mire odaér a meleg víz. E kör szivattyújának vezérlésével rengeteg energiát takaríthat meg, hiszen nem keringet, ha nincs rá szükség, így a csőben lévő melegvíznek a hővesztesége is csökkenthető. Ezt a vezérlést irányíthatja akár a konyha mozgásérzékelőjének a jelével is, amennyiben a riasztó nem aktív. Tehát, ha otthon, a konyhában van, akkor a szerver intézi a melegvizet a csapba.
-
Ön is szeretne ilyen funkciókat az otthonába?
Adja meg adatait és egy részletesebb tájékoztatót küldünk Önnek, majd a megadott időpontban munkatársunk felveszi Önnel a kapcsolatot.
Az űrlap kitöltése nem jár semmilyen kötelezettséggel, célja hogy Ön bővebb információkhoz juthasson a termékünket illetően.